Hurda Çinko Fiyatı

Hurda çinko fiyatı.

Hurda çinko fiyatı ve çinko içeren karışık hurda fiyatları anlık olarak güncellenmektedir. Gelir elde etmek isteyen vatandaşlarımız çinko hurdası alan hurdacı ile doğrudan iletişime geçerek hurda çinko satışı yapabilir. Diğer tüm metal hurdalar ile karşılaştırma yapıldığında çinko hurda fiyatı çoğu hurdadan daha değerlidir. Çinko geri dönüşümü diğer metallere oranla daha kolay yapılabilir.

Çinko Hurdası Fiyatı 19 TL

Türkiye genelinde tüm illerden çinko hurdası alımları yapılıyor. Alımlar yapılırken hurda çinko fiyatı ortalamalar ve hesaplamalar yapılarak belirlenir. 1 ton çinko veya daha fazla oranlarda satışlarda teklifler yükselir. Çinkoyu kullanışlı yapan düşük erime sıcaklığıdır. 

Gümüş gibi bir görüntüye sahip olan çinko metali düşük erime özelliği ile gümüş metaline benzeyebilir. Alaşım olan bir metal değildir. Çinko kendisi bir metal türüdür.

Hurda Çinko Fiyatı Hangi Durumlarda Değişiklik Gösterir

Fiyatlar hurdanın alımına göre değişiklik gösterir. Fiyatı etkileyen bir çok faktör bulunmaktadır.

  • Hurdanın bulunduğu yerin en yakın hurdacı merkezine olan uzaklığı fiyatı etkiler. Eğer bulunduğunuz bölgede bir en yakın hurdacı yok ise normal teklifin altında bir değer ile teklif almanız mümkündür. Bunun sebebi ise yakıt masraflarıdır.
  • Çinko hurdası miktarı da satışlarda fiyatları etkiler. Satılan hurda miktarı arttıkça hurdacı daha yüksek fiyatlar teklif edebilir. Bu durumda satılan hurdanın kg veya ton düzeyinde olması çok önemlidir. 
  • Çinko hurdasının diğer metaller ile karışık olup olmama durumu da fiyatları etkilemektedir. Diğer metaller ile karışık olan çinko hurdası daha az değerli olur. Demir hurdası ile karıştığı düşünülürse demirin kilosu en fazla 4 lira iken çinko hurda fiyatları 20 lira civarında seyreder

Çinko Metali Kullanılan Yerler

Çatı uygulamalarında çinko metali kullanılabilir. Hoş gümüşümsü görüntüsü ile lüks semtlerde yaygın kullanılır. Hurdacılar çatı sökümleri ile çinko hurdaları elde edebilirler. Çatılarda eğmesi ve bükmesi kolay olması nedeni ile çatı ustaları kolaylıkla örme işlemlerini yapabilir. 

Düşük erime sıcaklığı sayesinde kalıplama işlemlerinde kolaylıkla kullanılır. Otomobil sektöründe yaygın kullanılması talebin artmasına neden oluyor. Bu durumlar düşünüldüğü zaman kalıp hurdaları da çinko metali içerebilir.

Kıymetli olan altın ve gümüş gibi metallerin ise cevherlerden ayrılması için kullanılmaktadır. Kullanım yerleri attıkça artan talep de artıyor. Düzce hurdacı çinko hurdası konusunda uzman bir hurdacı merkezidir. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.