Hurda Step Motor Alım Satım

Hurda step motor alan ve satan hurdacı Türkiye genelinde step motor hurdası alabilir. Step motor hurdaları elde edilen makineye ve kullanıldığı yere göre çeşitlilik gösterir. Hurdacılar tamamen kullanılmayacak durumda olan atık halde step motor hurdaları da alabilirler. Ayrıca ikinci el az kullanılmış step motorlar da elde edilebilir.

Son yıllarda hurdacılara Nema 17 ve Nema  23 talebi oldukça artmış durumdadır. Ayrıca Nema 34 gibi büyük step motor hurdaları da hurdacılardan istenmektedir. Hurdacınız bu ürünleri değerlendirmek için aldığı hurdalardan kullanılabilecek olan step motor hurdalarını ayrıştırır.

Ülkemizin her noktasında hurda step motor alımları ypılmaktadır. Toptan olan alımlarda fiyat teklifleri daha da yükselmektedir. Makine hurdası içerisinden elde edilen step motorları eğer çalışır durumda ise ikinci el hurdası fiyatı ile satabilirsiniz.

Hurda Step Motor Nema Motorlara Artan Talep

Nema motorlar müşterilerimizden öğrendiğimiz kadarı ile bir standart motor boyutudur. Nema demek bir step motor markası anlamına gelmez. Standart step motorları incelediğimiz zaman Japan Servo, Minibea, moons gibi markaların olduğunu gördük.

Nema ise bir boyut sınıflandırması olarak karşımıza çıkıyor. Nema 17, 23, 34 boyutları temsil ediyormuş. Aldığımız step motorları ikinci el olarak değerlendirmeye çalışıyoruz. İkinci el olarak değerlendiremediğimiz step motor hurdaları ise diğer motorlar gibi ayrıştırıp geri dönüşüme göndermekteyiz.

Geri dönüşüm işleri ile uğraşanlar çalışır durumda olan motorları dahi ayrıştırmayıp hurda step motor statüsünde değerlendirebilir.

Step Motor Nasıl Elde Edilir

Hurdacı step motorları çeşitli yöntemler ile elde edel. Endüstriyel step motorlar sanayi hurdası alımlarında, makine hurdası alımlarında ve organize sanayi bölgesinden alınan hurdalardan elde edilebilir. Otomasyonda kullanılan step motorlar enkoderli ve enkodersiz olarak çeşitlendirilir.

Otomasyonda aynı zamanda Nema motorlarda kullanılır. Step motor kabloları enkoderli olup olmamasına göre de değişmektedir. Enkoderli olan step motor da daha fazla kablo olur. 4 kablolu, 5 kablolu, 6 kablolu, 8 kablolu step motorlar karşılaşılan motorlardır.

Motorun görünürde temiz olması step motor alan ve satan geri dönüşüm firması için yeterli olur. Satılan çoğu step motorda bir problem çıkmamaktadır. Step motor ülkemizde üretilmemesi nedeni ile ikinci el kullanmak ülke ekonomisine de katkı sağlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.